Ayaka Fujishima is an unsorted character from Virtua Call Chronicle known for very long pink hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 864 |
|---|---|
| Name | Ayaka Fujishima |
| Other Names | 藤島 綾香(ふじしま あやか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kayo Wada, 和田カヨ, わだ かよ |
| Tags | school uniform, glasses, cravat |
| Personality | |
| Blood Type | A |
| Bust | 78cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayaka Fujishima
Profile
Ayaka Fujishima is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Virtua Call Chronicle