One of the notable characters from Nyotai-ka Panic!, Sakurako Shingyouji is recognized for very long gray hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87458 |
|---|---|
| Name | Sakurako Shingyouji |
| Other Names | 真行寺 桜子 (しんぎょうじ さくらこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nyotai-ka Panic! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakurako Shingyouji
Profile
Sakurako Shingyouji is a character from Nyotai-ka Panic!.
They have been indexed as Female Teen with Gray eyes and Gray hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |

Facebook 
Nyotai-ka Panic!