Satsuki Sakahogi is a character from Momoiro Closet featuring very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87476 |
|---|---|
| Name | Satsuki Sakahogi |
| Other Names | 坂祝 皋 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Momoiro Closet |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | April 4 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 164cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satsuki Sakahogi
Profile
Satsuki Sakahogi is a character from Momoiro Closet.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| YMB joined |
| Leon_EX_1 joined |

Facebook 
Momoiro Closet