Yumeno Yamane appears in Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~ as one of the main characters with short black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87499 |
|---|---|
| Name | Yumeno Yamane |
| Other Names | 冬眠鼠 夢乃(やまね ゆめの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Saki Shioya, 汐屋早紀, しおや さき |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yumeno Yamane
Profile
Yumeno Yamane is a character from Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Imadoki Battle Fantasy ~Yuusha to Maou no Dousei Seikatsu~