Tiana Havel Netherlands is a character from Unionism Quartet featuring very long gray hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 88608 |
|---|---|
| Name | Tiana Havel Netherlands |
| Other Names | ティアナ・ハーフェル・ネーデルラント |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Unionism Quartet |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 22 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 168cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tiana Havel Netherlands
Profile
Tiana Havel Netherlands is a character from Unionism Quartet.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
Profile
A weak little sister type who doesn't have interest in being a knight but hides a natural talent for itWith beautiful white hair that looks like light shines through it; a calm, listless expression; and who rarely appears at school, she's called a mysterious beautiful girl...... However, the truth is, she's a weak, not very motivated young lady.
She's a daughter of the old and powerful noble Netherlands family, and younger than Akito. Basically she doesn't talk much, but when she does it's with a sharp tongue. Basically ill-humored. Her hobby is gaming and if she doesn't have anything to do she'll play them alll the time.
She's not heartless, she just seems that way for a certain reason, and by nature she's extremely serious and kindly cares for others.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Gray | (White) |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
| Anonymous | Aug 26, 2022 |
|---|---|
| What amazing character | |
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |
3
67
62
74
Facebook 
Unionism Quartet