Anime girl Shanberia is a adult with hip / past hip length red hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 88776 |
|---|---|
| Name | Shanberia |
| Other Names | シャンベリア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Privedeil |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Tomoe Jinbo, 神保巴, じんぼ ともえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 94cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shanberia
Profile
Anime girl Shanberia is a character from Privedeil.
They have been indexed as Female Adult with Orange eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
50
21
Facebook 
Privedeil