One of the notable characters from Mesu Onahole Seisaku Kiroku ~Idol Saratte Hajimeyou~, Tsukasa Terakado is recognized for very long pink hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 88928 |
|---|---|
| Name | Tsukasa Terakado |
| Other Names | 寺門 つかさ(てらかど つかさ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Mesu Onahole Seisaku Kiroku ~Idol Saratte Hajimeyou~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 86cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsukasa Terakado
Profile
Tsukasa Terakado is a character from Mesu Onahole Seisaku Kiroku ~Idol Saratte Hajimeyou~.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| paskaperse joined |

Facebook 
Mesu Onahole Seisaku Kiroku ~Idol Saratte Hajimeyou~