Kohina Nekoya is one of the main characters from Koneko Neko Neko known for very long purple hair, purple eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 89241 |
|---|---|
| Name | Kohina Nekoya |
| Other Names | 猫屋 虎雛(ねこや こひな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koneko Neko Neko |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mako Ayane, 綾音まこ, あやね まこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kohina Nekoya
Profile
Kohina Nekoya is a character from Koneko Neko Neko.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ouriah joined |

Facebook 
Koneko Neko Neko