One of the notable characters from Little ☆ Twins ~Sugu ni Toriko ni Shiteageru♪~, Hina Amako is recognized for short brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 89511 |
|---|---|
| Name | Hina Amako |
| Other Names | 天児 陽奈 (あまこ ひな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Little ☆ Twins ~Sugu ni Toriko ni Shiteageru♪~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 142cm |
| Bust | 69cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 71cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hina Amako
Profile
Hina Amako is a character from Little ☆ Twins ~Sugu ni Toriko ni Shiteageru♪~.
They have been indexed as Female Child with Brown eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |

Facebook 
Little ☆ Twins ~Sugu ni Toriko ni Shiteageru♪~