One of the notable characters from Uchi no Kanojo, Yuri is recognized for very long white hair and red eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 89563 |
|---|---|
| Name | Yuri |
| Other Names | ユリ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Uchi no Kanojo |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nozomi Yamamoto, 山本希望, やまもと のぞみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuri
Profile
Yuri is a character from Uchi no Kanojo.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yamec63174 joined |
| jimwilliams69 joined |
| Kodah joined |

Facebook 
Uchi no Kanojo