Saya Hinamori is a character from Deep One featuring very long black hair and yellow eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 90981 |
|---|---|
| Name | Saya Hinamori |
| Other Names | 比奈森 沙耶(ひなもり さや) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Deep One |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | kimono, traditional dress, hime cut, hair ornament, hairbow, hakama, tabi, geta |
| Personality | |
| Birthday | October 29 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 142cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 73cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saya Hinamori
Profile
Saya Hinamori is a character from Deep One.
They have been indexed as Female Child with Yellow eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | (Teen) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lasel joined |
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |

Facebook 
Deep One
DeepOne -Ryoukai Shinpan-