Almia Agraliel appears in Kyonyuu Elf Oyako Saimin "Hai...... Ningen-sama no Ochi*po o Oyako de Shabusarete Itadakimasu......" as an unsorted character with long blonde hair, blue eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 91358 |
|---|---|
| Name | Almia Agraliel |
| Other Names | アルミア=アグラリエル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kyonyuu Elf Oyako Saimin "Hai...... Ningen-sama no Ochi*po o Oyako de Shabusarete Itadakimasu......" |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rin Mitaka, , みたか りん |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Almia Agraliel
Profile
Almia Agraliel is a character from Kyonyuu Elf Oyako Saimin "Hai...... Ningen-sama no Ochi*po o Oyako de Shabusarete Itadakimasu......".
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Kyonyuu Elf Oyako Saimin "Hai...... Ningen-sama no Ochi*po o Oyako de Shabusarete Itadakimasu......" (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
8
12
Facebook 