Mano Sakuragi appears in The Idolmaster: Shiny Colors as an unsorted character with medium-length brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91859 |
|---|---|
| Name | Mano Sakuragi |
| Other Names | 櫻木真乃 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Shiny Colors |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Hitomi Sekine, 関根瞳, せきね ひとみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 16 |
| Birthday | April 25 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 155cm |
| Weight | 48cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mano Sakuragi
Profile
Mano Sakuragi is a character from The Idolmaster: Shiny Colors.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Shiny Colors (2018)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Shiny Colors: Song for Prism (2023)
The Idolmaster Shiny Colors (Anime) (2024)
The Idolmaster Shiny Colors 2nd Season (2024)
The Idolmaster Tours (2025)
Quotes | View all 46 | Add
|
0 likes
That day... I felt it. |
|
0 likes
Yes! |
|
0 likes
What kind of... idol. |
|
0 likes
The one who decides... will surely be... |
|
0 likes
then I'm sure I'll be able to soar too, right? |
|
0 likes
...like lessons, and each and every job. |
|
0 likes
The ideal I've envisioned... |
|
0 likes
You're right! |
|
0 likes
I see. Um, you were really good! |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|

Facebook
Play Voice Sample

ra2i3l faved