Alisson is a character from Tanezuke Dungeon featuring very long white hair, blue eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 91877 |
|---|---|
| Name | Alisson |
| Other Names | アリソン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tanezuke Dungeon |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 98cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 100cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alisson
Profile
Alisson is a character from Tanezuke Dungeon.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and White hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Sasebo joined |
| Rayu0 joined |

Facebook 
Tanezuke Dungeon