Anime girl Kenshin Takeda is a teen with hair up / indeterminate length black hair and black eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91911 |
|---|---|
| Name | Kenshin Takeda |
| Other Names | 武田剣心(たけだけんしん) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Narumi Aisaka, 逢坂成美, あいさか なるみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 75cm |
| Weight | 47kg |
| Age | 23 |
| Blood Type | B |
| Cup Size | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kenshin Takeda
Profile
Anime girl Kenshin Takeda is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Female Teen with Black eyes and Black hair that is Hair Up / Indeterminate length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Black | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hair Up / Indeterminate | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| anlessparky joined |

Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)