Anime girl Nana Nanashiro is a adult with to ears length pink hair and not visible eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91912 |
|---|---|
| Name | Nana Nanashiro |
| Other Names | 七白奈々(ななしろなな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiroru Mirai, 大山チロル, |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 98cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 99cm |
| Age | 24 |
| Blood Type | O |
| Cup Size | H |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nana Nanashiro
Profile
Anime girl Nana Nanashiro is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Female Adult with Not Visible eyes and Pink hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Not Visible | (Red) |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Specter joined |
soulless_angel faved Bungou Stray Dogs
|

Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)
soulless_angel faved