Anime girl Izumi Sato is a teen with to neck length black hair and black eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91976 |
|---|---|
| Name | Izumi Sato |
| Other Names | 佐藤 いずみ |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukiko Shinomori, 篠守 ゆきこ, |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Blood Type | B |
| Height | 154cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 95cm |
| Waist | 55cm |
| Hips | 92cm |
| Cup Size | H |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Izumi Sato
Profile
Anime girl Izumi Sato is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Female Teen with Black eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Black | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)