Anime girl Nemuko Ochiai is a teen with to neck length white hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91983 |
|---|---|
| Name | Nemuko Ochiai |
| Other Names | 落合 眠子 |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minase Suzuka, 涼花 みなせ, |
| Tags | ahoge, v bangs |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Blood Type | B |
| Height | 148cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 99cm |
| Waist | 64cm |
| Hips | 98cm |
| Cup Size | H |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nemuko Ochiai
Profile
Anime girl Nemuko Ochiai is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Female Teen with Gray eyes and White hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| reewhyderp joined |

Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)