Matomo Kurahashi is an unsorted character from Night Sky Full of Stars known for very long red hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 9199 |
|---|---|
| Name | Matomo Kurahashi |
| Other Names | 倉橋 真朋(くらはし まとも) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Night Sky Full of Stars |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiaki Takahashi, たかはし智秋, たかはし ちあき |
| Tags | bow, school uniform, hair intakes, hair ribbons, braid, school crest |
| Personality | |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 164cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Matomo Kurahashi
Profile
Matomo Kurahashi is a character from Night Sky Full of Stars.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
cstolarik faved 18if
|
| Zynp joined |

Facebook 
Night Sky Full of Stars
cstolarik faved