Anime girl Keiko Amamiya is a teen with to shoulders length brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91991 |
|---|---|
| Name | Keiko Amamiya |
| Other Names | 雨宮 圭子 |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Moko Ashiya, 芦屋 もこ, |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Blood Type | A |
| Height | 156cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 104cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 92cm |
| Cup Size | I |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Keiko Amamiya
Profile
Anime girl Keiko Amamiya is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| anlessparky joined |

Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)