|
☰ Links
|
|
| ID | 91992 |
|---|---|
| Name | Emiko Suguri |
| Other Names | 村主 恵美子 |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Megumu*Forest, 森野めぐむ, もりの めぐむ |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Blood Type | A |
| Height | 150cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 120cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 90cm |
| Cup Size | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Emiko Suguri
Profile
Anime girl Emiko Suguri is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Female Teen with Black eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Black | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| swls326 joined |
| Use777 joined |
| Wof joined |
| firesuslik joined |

Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)