See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 92945 |
|---|---|
| Name | Kiana Kaslana |
| Other Names | キアナ・カスラナ |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Honkai Impact 3rd |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Dian Tao, 陶典, |
| Voiced By | Rie Kugimiya, 釘宮理恵, くぎみや りえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 7 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 163cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kiana Kaslana
Profile
Anime girl Kiana Kaslana is a character from Honkai Impact 3rd.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Honkai (Series) (2011)
Honkai Gakuen 2 (2014)
Honkai Impact 3rd (2014)
Cooking with Valkyries (2019)
Cooking with Valkyries II (2020)
Journey Crisis! The St.Freya Special Event (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 