☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 9304 |
|---|---|
| Name | Saiko Akamine |
| Other Names | 赤嶺 彩子, あかみね さいこ |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiaki Takahashi, たかはし智秋, たかはし ちあき |
| Tags | cigarette, stockings, labcoat, braid, bun, glasses, garter belt, pumps |
| Personality | |
| Birthday | April 25 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 165cm |
| Weight | 54kg |
| Personality | Pervert, Stubborn |
| Bust | 98cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saiko Akamine
Profile
Anime girl Saiko Akamine is a character from 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo-.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Purple hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- (2008)
11eyes (Series) (2008)
11eyes (2009)
11eyes -Resona Forma- (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| name_crash joined |


Facebook 
