Aimi Minagawa appears in Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? as one of the main characters with long pink hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93191 |
|---|---|
| Name | Aimi Minagawa |
| Other Names | 皆川 愛美, みながわ あいみ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Honoka Yuuki, 結城ほのか, ゆうき ほのか |
| Tags | wavy hair |
| Personality | |
| Birthday | July 27 |
| Sign | Leo ♌ |
| Bust | 100cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
| Cup Size | I |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aimi Minagawa
Profile
Aimi Minagawa is a character from Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka?.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? (2019)
Heroine wa Tomodachi Desu ka? Koibito Desu ka? Soretomo Tomefure Desu ka? W (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |
| SHIRO3 joined |
3
64
12
52
Facebook 