Daisy appears in Ore no Are ga Shinsei Sugite Chouhou Sarerun Daga!? as an unsorted character with very long blonde hair, green eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93219 |
|---|---|
| Name | Daisy |
| Other Names | デイジー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ore no Are ga Shinsei Sugite Chouhou Sarerun Daga!? |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukari Minegishi, 峰岸由香里, みねぎし ゆかり |
| Tags | dress, ponytail |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Daisy
Profile
Daisy is a character from Ore no Are ga Shinsei Sugite Chouhou Sarerun Daga!?.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Ore no Are ga Shinsei Sugite Chouhou Sarerun Daga!?