One of the notable characters from Folklore of Kudan, Touko Shima is recognized for medium-length brown hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93359 |
|---|---|
| Name | Touko Shima |
| Other Names | 志摩塔子, しま とうこ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Folklore of Kudan |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | |
| Tags | bow, turtleneck, opera gloves |
| Personality | |
| Birthday | November 17 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 164cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Touko Shima
Profile
Touko Shima is a character from Folklore of Kudan.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| abuuuu joined |
| yamec63174 joined |
| jimwilliams69 joined |
| Kodah joined |

Facebook 
Folklore of Kudan