Uguisu Hishiki appears in See you at other side of the moon as one of the main characters with very long black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93487 |
|---|---|
| Name | Uguisu Hishiki |
| Other Names | 日紫喜 うぐいす(ひしき うぐいす) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | See you at other side of the moon |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 166cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Uguisu Hishiki
Profile
Uguisu Hishiki is a character from See you at other side of the moon.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| facvfqwq22 joined |

Facebook 
See you at other side of the moon