|
☰ Links
|
|
| ID | 9369 |
|---|---|
| Name | Rui Minamoto |
| Other Names | 皆元 るい, みなもと るい |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Rui wa Tomo o Yobu |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hatsumi Takada, 高田初美, たかだ はつみ |
| Tags | hairclip, ponytail, cross, necklace, school uniform, odango |
| Personality | |
| Birthday | May 7 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Blood Type | A |
| Height | 162cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rui Minamoto
Profile
Anime girl Rui Minamoto is a character from Rui wa Tomo o Yobu.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
2
92
12
Facebook 
Rui wa Tomo o Yobu