Hikari Hazakura appears in Why the hell are you here, Teacher!? as an unsorted character with short brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93711 |
|---|---|
| Name | Hikari Hazakura |
| Other Names | 葉桜ひかり (はざくら ひかり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Why the hell are you here, Teacher!? |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Shizuka Ishigami, 石上静香, いしがみ しずか |
| Tags | teacher |
| Personality | |
| Bust | 88cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
| Age | 22 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hikari Hazakura
Profile
Hikari Hazakura is a character from Why the hell are you here, Teacher!?.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Why the hell are you here, Teacher!?
Kawaii or NOT?!
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |
| Uejeueudhdudh joined |

Facebook 
Why the hell are you here, Teacher!?