Alissa appears in Millennium War Aigis as an unsorted character with very long blue hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93844 |
|---|---|
| Name | Alissa |
| Other Names | アリサ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | staff, hood, priestess, capelet, twintails, cheek curls, zettai ryouiki |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alissa
Profile
Alissa is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NotNeko-Chan joined |
| Uncoolhero joined |
| lasel joined |
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |

Facebook 
Millennium War Aigis