Daniela is an unsorted character from Millennium War Aigis known for very long green hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93858 |
|---|---|
| Name | Daniela |
| Other Names | ダニエラ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | head wings, twin bangs, tabi, geta, arrow, hairbow, dark skin, ponytail, yukata, archer, bow (weapon), headdress |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 119cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Daniela
Profile
Daniela is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Green hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |
| Uejeueudhdudh joined |
6
6
Facebook 
Millennium War Aigis