Aria is an unsorted character from Millennium War Aigis known for very long red hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 93909 |
|---|---|
| Name | Aria |
| Other Names | アリア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | soldier, armor, sword, shield, ahoge, boots, earrings, one stocking |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aria
Profile
Aria is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Eir
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
Millennium War Aigis