One of the notable characters from Millennium War Aigis, Claire is recognized for long green hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93920 |
|---|---|
| Name | Claire |
| Other Names | クレア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | hinnyuu, mini skirt, bikini top, armor, arrow, bow (weapon), archer |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Claire
Profile
Claire is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Child with Red eyes and Green hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
Millennium War Aigis