Charme is a character from Millennium War Aigis featuring very long red hair, yellow eyes, and horns ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93974 |
|---|---|
| Name | Charme |
| Other Names | シャルム |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | dragon, princess, multicolour hair, twintails, horns, fire, zettai ryouiki, dress, hinnyuu |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Charme
Profile
Charme is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Millennium War Aigis