Kaguya is a character from Millennium War Aigis featuring very long blue hair, yellow eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93979 |
|---|---|
| Name | Kaguya |
| Other Names | カグヤ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | princess, kimono, traditional dress, moon, hair ribbon, ponytail, pointy ears, katana, zettai ryouiki |
| Personality | |
| Height | 142cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 73cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaguya
Profile
Kaguya is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Child with Yellow eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Pipotoast rated Elfen Lied: In the Passing Rain, or, How Can a Girl Have Reached Such Feelings? ★★★
|

Facebook 
Millennium War Aigis
Pipotoast rated