Anime girl Dina is a teen with hair up / indeterminate length blonde / yellow hair and green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 94021 |
|---|---|
| Name | Dina |
| Other Names | ディーナ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | mace, twintails, ahoge, armor, crop top, hinnyuu |
| Personality | |
| Height | 138cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Dina
Profile
Anime girl Dina is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Child with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hair Up / Indeterminate length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hair Up / Indeterminate | |
| Apparent Age | Child | (Teen) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Millennium War Aigis