Dorothea is an unsorted character from Millennium War Aigis known for very long pink hair, purple eyes, and horns ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94024 |
|---|---|
| Name | Dorothea |
| Other Names | ドロテア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | elf, priestess, dark skin, queen, headdress, ghost, armor, trident, tattoo |
| Personality | |
| Height | 167cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Dorothea
Profile
Dorothea is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | (Red) |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mohameda41imal joined |
| ShanLing joined |
1 
Facebook 
Millennium War Aigis