One of the notable characters from Millennium War Aigis, Ibuki is recognized for very long black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94047 |
|---|---|
| Name | Ibuki |
| Other Names | イブキ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | sailor, sailor cap, coat, sarashi, sword, mini skirt, ponytail, boots, hairbow, gun, blunt bangs |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ibuki
Profile
Ibuki is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 173737251418 joined |

Facebook 
Millennium War Aigis