Kibahime is a character from Millennium War Aigis featuring long white hair, red eyes, and horns ears.
|
β° Links
|
|
| ID | 94053 |
|---|---|
| Name | Kibahime |
| Other Names | ι¬Όεε§« |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | oni, traditional dress, hair loop, bracelet, fire, horns, geta, pointy ears, kimono, flower |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kibahime
Profile
Kibahime is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and White hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
Millennium War Aigis