One of the notable characters from Millennium War Aigis, Saval is recognized for very long green hair, yellow eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94094 |
|---|---|
| Name | Saval |
| Other Names | サバル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | ahoge |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saval
Profile
Saval is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Green hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Millennium War Aigis