Ada is a character from Millennium War Aigis featuring medium-length blonde hair, red eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 94147 |
|---|---|
| Name | Ada |
| Other Names | エイダ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | scarf, paws, cleavage, neko, gauntlets, hair intakes |
| Personality | |
| Height | 177cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ada
Profile
Ada is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jojoislusty joined |

Facebook 
Millennium War Aigis