Amy appears in Millennium War Aigis as an unsorted character with very long blue hair, pink eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 94155 |
|---|---|
| Name | Amy |
| Other Names | エイミー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | ponytail, traditional dress, boots, merchant, swords, axe |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Amy
Profile
Amy is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |

Facebook 
Millennium War Aigis