Bashira is an unsorted character from Millennium War Aigis known for medium-length purple hair, purple eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94163 |
|---|---|
| Name | Bashira |
| Other Names | バシラ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | arrow, bow (weapon), sandals, bikini top, long skirt, cape, archer, neko |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
7 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Bashira
Profile
Bashira is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jabiluru joined |

Facebook 
Millennium War Aigis