One of the notable characters from Millennium War Aigis, Daki is recognized for very long black hair, yellow eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 94191 |
|---|---|
| Name | Daki |
| Other Names | 堕姫 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | dark skin, kitsune, hime cut, choker, traditional dress, hair ornament, thigh-high boots, facial marks, blunt bangs, fox ears |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Daki
Profile
Daki is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Millennium War Aigis