Anime girl Dolce is a teen with to waist length blonde / yellow hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94192 |
|---|---|
| Name | Dolce |
| Other Names | ードルチェ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | candy, top hat, gothic lolita, striped legwear, hairclip, sniper, gun |
| Personality | |
| Height | 147cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Dolce
Profile
Anime girl Dolce is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Millennium War Aigis