Fignelia is an unsorted character from Millennium War Aigis known for very long pink hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94211 |
|---|---|
| Name | Fignelia |
| Other Names | フィグネリア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | witch, hat, striped legwear, zettai ryouiki, staff, boots, dress, ringlets |
| Personality | |
| Height | 147cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fignelia
Profile
Fignelia is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Child with Red eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Millennium War Aigis