One of the notable characters from Millennium War Aigis, Gretel is recognized for short purple hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94220 |
|---|---|
| Name | Gretel |
| Other Names | グレーテル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | hood, cloak, dark skin, assassin, sword, dress, animal hat, corset, zettai ryouiki, facial mark |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Gretel
Profile
Gretel is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No | (Elf) |
Relations | Relations Graph
Sister of Hansel
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Millennium War Aigis