Anime girl Ignis is a adult with hip / past hip length blonde / yellow hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94229 |
|---|---|
| Name | Ignis |
| Other Names | イグニス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | dragon, sword, soldier, wings, horns, claws, chains, fur trim |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ignis
Profile
Anime girl Ignis is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | Horns |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Millennium War Aigis