One of the notable characters from Millennium War Aigis, Ur is recognized for very long brown hair, blue eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 94369 |
|---|---|
| Name | Ur |
| Other Names | ウル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 146cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 73cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ur
Profile
Ur is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as Female Child with Blue eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| hehege joined |
| gauss joined |
| ratwithaface joined |

Facebook 
Millennium War Aigis