One of the notable characters from Saimin Enmachou, Nazuna Shimokawa is recognized for very long black hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94497 |
|---|---|
| Name | Nazuna Shimokawa |
| Other Names | 霜川 七鈴菜 (しもかわ なずな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Saimin Enmachou |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Konatsu Miyamori, 宮森こなつ, みやもり こなつ |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nazuna Shimokawa
Profile
Nazuna Shimokawa is a character from Saimin Enmachou.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Saimin Enmachou